Točigi

Z Wiki UPOL
Přejít na: navigace, hledání
Vyhledávání v infoboxech

Prefektura Točigi (栃木県 Točigi-ken) se nachází v oblasti Kantó na ostrově Honšú. Její rozloha je 6 414km2, počet obyvatel je přes 2 miliony a hustota zalidnění činí 313 obyvatel/km2.

Severní a západní část prefektury tvoří hory Širane, Nantai a Nasudake. Na severu také pramení řeky Kinugawa, Nakagawa a Watarase. (Tochigi Prefecture 2013)[1] Střed prefektury tvoří největší rovina v oblasti Kantó. Více jak polovina území je pokryta lesy. Nachází se zde velké množství parků např. národní park Nikkó, který je zapsán v seznamu UNESCO a nachází se v něm 97 m dlouhý vodopád Kegon.

Pro prefekturu je důležité zemědělství (např. rýže). Známé jsou jahody z Točigi, houby šiitake a také se zde pěstují broskve, které se exportují i do zahraničí. Chová se zde skot. Důležitý je také elektronický průmysl – např. výroba televizorů. Hlavní město prefektury je Ucunomija, kde je možné najít mnoho obchodů specializovaných na gjózu. Turisticky atraktivní město je Nikkó, kde se nachází mauzoleum Tokugawy Iejasua. V blízkosti města je zmíněný národní park Nikkó.

Citační zdroje