Saitama

Z Wiki UPOL
Přejít na: navigace, hledání
Vyhledávání v infoboxech

Prefektura Saitama (埼玉県 Saitama-ken) leží v oblasti Kantó na ostrově Honšú. Rozloha prefektury je 3 790 km2. Počet obyvatel činí přes 7 milionů a hustota zalidnění je 1 900 obyvatel/km2.

Prefektura Saitama leží severně od Tokia. Východní hranici s prefekturou Čiba tvoří řeka Edo, severní a severozápadní hranici s prefekturou Gunma tvoří řeka Tone a Kanagawa. Západ prefektury je hornatý, směrem na východ přechází v nížiny, které zabírají přes 67 % rozlohy. Většinu území tvoří národní park Čičibu Tama Kai.

Prefektura má mnoho toků, proto je velmi využívána lodní doprava. Mezi lidmi je populární rafting. Pro prefekturu je také velmi důležitý rybolov (About Saitama Prefecture 2012)[1].

Hlavní město prefektury je město Saitama, kde se například nachází největší muzeum železnice v Japonsku. V prefektuře se dále nalézá svatyně Hikawa, jejíž historie sahá přibližně 2 000 let zpátky. Saitama je také známá pro výrobu panenek (About Saitama Prefecture 2012)[1]. Ve městě Sakitama se nachází muzeum a hrobky z období Kofun ve tvaru klíčových dírek. Město Čičibu je známé pro výrobu hedvábí, lze zde navštívit i výstavy spojené s hedvábnictvím. Ve vesnici Higašičičibu je přes 1 300 let udržována tradice výroby papíru, lidé mohou navštívit také kurzy výroby papíru (About Saitama Prefecture 2012)[1].

Citační zdroje