Kanagawa

Z Wiki UPOL
Přejít na: navigace, hledání
Vyhledávání v infoboxech

Prefektura Kanagawa (神奈川県 Kanagawa-ken) leží na jihu oblasti Kantó na ostrově Honšú. Rozloha prefektury je 2 416km2. Počet obyvatel je přibližně 9 milionů, hustota zalidnění činí 3 740 obyvatel/km2.

Na severu hraničí prefektura s Tokiem, na severozápadě s podhůřím hory Fudži a na jihu a východě s Tokijským zálivem a zálivem Sagami. Východ prefektury tvoří zalidněné nížiny. Jihovýchod je méně zalidněný, západ prefektury je hornatý s mnoha jezery. Nachází se zde národní park Fudži Hakone Izu. Pro prefekturu je podstatné zemědělství, lesnictví a rybolov, ale hlavní je zde zejména těžký a chemický průmysl. Také se zde nachází mnoho výzkumných ústavů.

Hlavní město prefektury je Jokohama. Jde o přístavní město a hned po Tokiu je to druhé největší město Japonska. V Jokohamě se nachází například Čínská čtvrť, která patří mezi největší na světě. Dále v Jokohamě můžeme navštívit muzeum moderní literatury. Ve městě Kamakura se každý duben koná festival Kamakura (Kamakura Macuri), při kterém se celý týden oslavuje historie města.

[1][2]

Externí zdroje

Kanagawa Prefectural Government [online]. [cit. 17.9.2014]. Dostupné z: http://www.pref.kanagawa.jp/english/index.html

Citační zdroje